איך ליצור פרופיל לינקדין אשר יעזור לכם למצוא עבודה?


פתיחת פרופיל בלינקדין עשויה להיות פעולה טכנית מאוד פשוטה אשר אינה מחייבת לדעת אנגלית ברמת שפת אם וגם לא תואר שני במדעי המחשב…. אפשר לנשום לרווחה. עם זאת, ישנם כמה צעדים שכדאי לכם לעשות על מנת שהפרופיל שלכם יהיה אטרקטיבי ויאפשר לכם להשיג הזדמנויות ממשיות.

אתחיל עם שלושת הדברים החשובים ביותר בעת פתיחת הפרופיל, שמכם, כותרת תפקידכם והתמונה, אלו שלושת הדברים שאנשים יראו כאשר יעלה הפרופיל ברשימת החיפוש. אם לא תקפידו לעשותם כמו שצ…ריך ייתכן והמגייס, ההאד האנטר או המעסיק פשוט יעבור הלאה לפרופיל הבא.

שלבי פתיחת הפרופיל בלינקדין:
כותרת שמכם- שימו לב, אומנם כל הפעילות בלינקדין מתרחשת בשפה האנגלית עדיין לא מעט ישראלים משתמשים ברשת זו. במידה וקשה לאתר את שמכם באנגלית, אני מאוד ממליצה לרשום אותו גם בעברית על מנת להקל על אילו שמחפשים אתכם. הכותרת צריכה להיות תואמת לתפקיד אותו אתם מחפשים ופחות לתפקיד אותו ביצעתם (במידה וישנו הבדל) כי אתם רוצים לעלות בתוצאות החיפוש למי שמחפש עובדים. זוהי בעצם אחת המגבלות היותר בעייתיות במערכת הלינקדין כיוון שהיא מחייבת מחפשי עבודה להתמקד בתחום אחד.

כותרת תפקידכם – הכותרת צריכה להיות תואמת לתפקיד אותו אתם מחפשים ופחות לתפקיד אותו ביצעתם (כמובן רק במידה ובאמת יש הבדל), אתם רוצים לעלות בתוצאות החיפוש באופן כזה שיתאים למשרה הבאה שלכם. זוהי בעצם אחד מהחסרונות שיש בלינקדין למחפשי עבודה כיוון שהוא מאלץ את מחפש העבודה להתמקד התפקיד אחד למרות שבפועל הוא יכול להתאים למספר תפקידים.

תמונה- נשמע טריוויאלי כל כך ועם זאת כל כך קריטי. התמונה שתבחרו, היא הרושם הראשוני שלכם ולכן זאת חייבת להיות תמונה מאוד מקצועית ורשמית, תמונת פנים שבה אתם מחייכים לעולם עשויה בהחלט לעשות את העבודה.

summary – עליו להכיל בין כ- 100 – 150 מילים, עליו להיות ממוקד ומתמציתי. נסו לכתוב סיפור על עצמכם הכולל הישגים מרשימים, יכולות, כישורים וכמובן הערך המוסף שלכם. חשוב מאוד שתשתמשו במילות מפתח ותיאורי תפקידים ומונחים הקשורים לעשייה שלכם. נסו לחשוב אילו מילות מפתח יחפשו המגייסים אשר יחפשו עובדים כמוכם.

skills – זאת הדרך שלכם לספר למעסיק הפוטנציאלי מה אתם יודעים ומסוגלים לעשות. בנוסף, זה מאפשר לאנשי הקשר שלכם אחר כך לעשות לכם endorsement ככל שיהיו לכם יותר כאלו כך הפרופיל שלכם יעלה קודם.

המלצות- יש להן כוח רב והן מעשירות מאוד את הפרופיל שלכם. זה מאוד מקובל לבקש המלצות (ממש לא חובה של מנהלים, גם של קולגות זה מצוין). כדאי גם מאוד לתת המלצות לאחרים, באופן זה אתם תופיעו גם בעמוד שלהם והפרופיל שלכם ייחשף לאנשים נוספות.

הניסיון התעסוקתי שלכם- מלאו היטב את הניסיון התעסוקתי שלכם פי שהייתם עושים בקורות החיים שלכם. רשמו גם את עבודותיכם הקודמות אל תשכחו שהן בנו לכם את הקריירה וסייעו לכם להגיע למקום שלכם היום.

התחברו לקשרים– הקשרים שתצרו זה מה שבסופו של דבר יקפיץ ייתן כוח לפרופיל שלכם, אם יש לכם פחות מ – 500 אנשי קשר ב"עולם הלינקדין" זה לא נראה טוב.

זיכרו, ככל שהפרופיל שלכם יהיה "חזק" יותר כך תופיעו גבוה יותר במנועי החיפוש ומעסיקים יגיעו אליכם ראשונים.

צריכים עזרה? אני כאן עבורכם.

מוזמנים ליצור איתי קשר – 0546137127