פייסבוק, הוא כלי מצוין (אבל לא היחידי!) לחיפוש עבודה. אם נמקסם את כל האופציות העומדות בפנינו נוכל לייעל את השימוש בפייסבוק כאמצעי למציאת עבודה.


 הנה כמה דרכים לעשות זאת-


 • החברים שלכם בפייסבוק הם מאגר מידע עצום. בקליק אחד אתם יכולים להפיץ להם את הבשורה שאתם מחפשים עבודה. בקשו גם מהם להפיץ את המידע ובן רגע הצלחתם להגיע לאלפי אנשים בהשקעה זמן מינימלית. מה שכן חשוב הוא להשקיע קצת ביצירתיות, אל תשלחו מודעה סתמית, צרו עניין וסקרנות כדיי שהחברים שלכם יעשו לכם לייק וישתפו חברים אחרים. והכי חשוב – ספקו מידע רלוונטי – מי אתם ומה אתם מחפשים ואיך ניתן להשיג אתכם (בקצרה כמובן).
 • זה הזמן גם להגדיל את מעגל החברים והמכרים שלכם. איך עושים זאת? מחפשים אנשים שהם בעלי עניין דומה לשלכם. אם אתם מחפשים משרה בתחום ההדרכה תופתעו לגלות שישנה קבוצה בפייסבוק של אנשים שעוסקים בהדרכה וכמוה ישנן קבוצות רבות נוספות. התחילו בהצעות חברויות לאנשים בקבוצה, לאט לאט תקבלו גם אתם הצעות. היו פעילים בקבוצה, הפגינו את הידע שלכם ושתפו את החברים החדשים שלכם כי אתם מחפשים עבודה בתחום.
קבוצות ודפים המיועדים לחיפוש עבודה – ישנן קבוצות רבות ודפים בהם מפורסמות באופן שוטף משרות. ואנשים משתפים בתהליך חיפוש העבודה. ריכזתי עבורכם את הקבוצות שאני מכירה וממליצה. מוזמנים לראות אותם כאן.

(באם אתם יודעים על קבוצות נוספות, אתם מוזמנים לפנות אליי על מנת שאעדכן ברשימה).
***חשוב מאוד – אל תפרסמו בפייסבוק דברים שאתם לא רוצים שהמנהל הבא שלכם יידע עליכם. כיום ידוע כי חלק מן המעסיקים בודקים את הדפים של מי שהם מעוניינים להעסיק. יהיה חבל מאוד אם דווקא משהו שכתבתם בתמימותכם על הקיר שלכם יהיה לכם לרועץ.

 

ענבל זאב נאור – מאמנת תעסוקתית ויועצת קריירה.

0546137127

רוצים לקבל עדכונים ומאמרים ישירות למייל? הירשמו כאן!