כשסיימתי את התואר הראשון שלי כ"כ רציתי להתחיל עבודה "אמיתית", למצוא עבודה טובה. המוטיבציה שלי הייתה בשחקים, התחלתי לעבור על מודעות הדרושים, לחפש עבודה, והתאכזבתי כל פעם מחדש. מדוע? כל משרה שהבעתי בה עניין דרשה לפחות שנתיים ניסיון. התסכול היה גדול, איך אפשר לצבור ניסיון אם אף אחד לא נותן לך את ההזדמנות להוכיח את היכולות והכישורים שלך.

אז נכון, הרבה מקומות מחפשים ניסיון אך קורות חיים הכתובים היטב יכולים לפתוח  עבורכם דלתות לראיון. בריאיון עבודה כמובן תהיה לכם את ההזדמנות להוכיח מה אתם שווים.

אז איך  מחפשים עבודה כשאין באמת ניסיון או איך בעצם מתגברים על חוסר ניסיון?

הנה כמה טיפים:

  1. יש לכם ניסיון תעסוקתי כלשהו? ייתכן כי בעבודה האחרונה שלכם השתמשתם במיומנויות אשר יכולות להוות עבורכם יתרון גם בעבודתכם העתידית. הדגישו אלמנטים זהים ומשיקים.
  2. האם הלימודים שלכם כללו פרויקט גמר או סטאז'? חשוב מאוד לציין מה היה חלקכם, אלו דברים נדרשתם לבצע ואיזה ידע צברתם במהלך תקופה זו.
  3. רשמו תמצית קצרה בראשית העמוד של קורות החיים שלכם. התמצית חייבת להעביר איזה ערך מוסף אתם  מהווים לחברה ולארגון שיעסיק אתכם. עליכם לצמצם בארבע שורות (לכל היותר) את הניסיון והכישורים הרלוונטיים שלכם.
  4. ישנם קורסים חשובים שלקחתם?תוכנות מסוימות שלמדתם? הדגישו אותם בקורות החיים שלכם, רשמו אותם בוריאציות שונות על מנת שיופיעו במנועי החיפוש של המגייסים.
  5. השאירו חותם– אתם חייבים לבלוט על פני מתחריכם, בעיקר על אלו בעלי הניסיון המבוקש ולכן עליכם לבלוט. דאגו כי קורות החיים שלכם יהיו "אחרים", חשוב שתהיה להם אמירה אישית. אמירה אישית יכולה להיות ע"י ציטוט, עיצוב מסוים או כל דבר (במסגרת הטעם הטוב) אשר יכול לעלות על דעתכם.

מעבר לכל הנ"ל חשוב לבצע תהליך של חיפוש עבודה יעיל ונכון, כלומר? עדכנו/פתחו פרופיל בלינקדין, חפשו ברשתות החברתיות, באתרים השונים והכי חשוב – נצלו את הקשרים שלכם – סטודנטים שלמדו איתכם והחלו לעבוד, המרצים שלכם, קרובי משפחה קרובים ורחוקים וכל אדם אחר שאתם מכירים.

מאחלת לכם המון בהצלחה!!!

ענבל זאב – נאור

יועצת קריירה מאמנת תעסוקתית

 

בוגרי תואר ראשון? חסרי ניסיון בתחומכם?

זה הזמן להשתדרג בקורות חיים של "בוגר" ולשלם מחיר של סטודנט!!!

(215 שקלים בלבד!)

לפרטים נוספים: 054-6137127