תמיד קינאתי בכל אלו שידעו תמיד מה הם רוצים להיות כשיהיו גדולים. אני לעומת זאת רציתי להיות כמעט הכול… עורכת דין, סופרת, קופירייטינג, צלמת, עיתונאית ובעצם מה לא? החיים התגלגלו להם, גדלתי התבגרתי נשאבתי למרוץ הזה שנקרא חיים, מכירים? למדתי, עבדתי, הייתי מרוצה מאוד… לפחות ככה חשבתי.

כששחר נולד, יצאתי לחופשת לידה (יש שיגידו שזאת לא ממש חופשה אבל נניח) וככל שהתקרב מועד החזרה לעבודה כאבה לי יותר ויותר הבטן… מהר מאוד הבנתי שלחזור למסלול שבו הייתי זה כבר לא זה. הייתי זקוקה לשינוי, למצוא את המהות האמיתית שלי, לחזור לחלומות שלי. היום ברור לי שההחלטות שעשיתי היו בדיוק מה שהייתי צריכה לעשות על מנת להרגיש שלמה עם עצמי, קודם כל בתור אדם ולאחר מכן בתור אימא.

כמוני, אימהות רבות בוחרות דווקא בחופשת הלידה שלהן לעשות שינויים מקצועיים. חלקן מחליטות לפתוח עסק עצמי, חלקן לחפש תחום שונה לגמרי ואחרות מחליטות לחפש משרה שתתאים יותר לסדר יומן החדש. אבל לא רק אימהות. אנשים הופכים יותר ויותר מודעים לרצונות שלהם, יצירת שינויים בחיים הופכת למקובלת וזמינה יותר ויותר.

ומה איתך? ייתכן שגם את מוצאת עצמך מפנטזת על מציאות קצת אחרת, מרגישה שאינך מממשת את מלוא הפוטנציאל שלך, חשה לפעמים "קורבן" או כמי שהקריבה עצמה למען אחרים (בעיקר משפחה וילדים) או שאולי מרגישה שפשוט מיצית והגיע הזמן למשהו אחר. חשבת על זה?אם עברו לך תהיות מעין אלו ייתכן שגם את זקוקה בדיוק לשינוי כזה.

ההחלטה לבצע שינוי תעסוקתי, ככה ב"אמצע החיים" היא כמובן לא החלטה פשוטה וקלה לביצוע. בכל שינוי שנעשה בחיים טמון "רווח" ו"הפסד" שעלייך לקחת בחשבון. הסביבה הקרובה עשויה להרים גבה, ייתכן ותאלצי לעשות ויתורים, ללכת ללמוד משהו חדש, "לבזבז" את מה שכבר למדת ולהשקיע זמן ומשאבים. מעבר לכך, שינויים אינם מתרחשים בין יום, עלייך לתכנן ולשקול בקפידה את צעדייך ולהציב לך יעדים "קטנים" וברורים בדרך אל המטרה.

ואיפה הילדים שלך בכל הסיפור?

אני מאמינה שהדוגמא הכי טובה שאנו יכולות לשמש עבור הילדים שלנו הוא קודם כל להראות להם שאנו מגשימות את החלומות שלנו, שאנחנו הולכות עם האמת שלנו. אם אנחנו נהיה כאלו, סביר להניח שגם ילדנו ידעו לעשות זאת בעתיד. מעבר לכך, הדבר הכי טוב שנוכל להעניק לילדנו הוא אימא מאושרת ושלמה עם עצמה.

מאחלת לך המון בהצלחה בכל דרך שתבחרי,

ענבל זאב נאור – מאמנת תעסוקתית ויועצת קריירה