החיים מושכים אותנו לכיוונים שלא תמיד שיערנו שנגיע אליהם, אנחנו מתגלגלים, זורמים, נתקעים, נחים לפעמים גם מתפשרים …. אבל רגע, האם זה מה שהתכוונו לעשות, זהו המקום שאליו שאפנו להגיע?

לכולנו היו חלומות ופנטזיות בתור ילדים וכשהפכנו פתע למבוגרים, הוחלפו החלומות בשאיפות (במקרה הטוב) ונשארנו בסוף עם המטרות – להתפרנס, לחיות בכבוד, לכלכל משפחה וכו'. זה נראה לנו מאוד טבעי לוותר או לדחות את הדברים שאנו הכי חושקים בהם לטובת אילוצי החיים.
האם באמת יש צורך לוותר, להתפשר? אני מאמינה שניתן לשלב את העיסוק המקצועי שלנו עם הייעוד שלנו. למצוא עבודה שבה נוכל לממש את עצמנו.

איך עושים את זה?
דבר ראשון עוצרים וחושבים.

הקדישו מחשבה למה אתם באמת אבל באמת רוצים לעשות. מה יוצר אצלכם הנאה אמיתית בחיים? מהם הדברים אשר מעניקים לכם משמעות? ולבסוף, במה אתם טובים? נטרלו מחשבות "מזיקות" כמו- "פספסתי את המועד" או מה יגידו על כך הקרובים שלכם והפסיקו להשוות עצמכם לאחרים – אתם זה אתם!
אחרי שערכתם רשימות , חישבו, האם יש מכנה משותף לכל הנ"ל? האם ישנו עיסוק אשר יכול לספק עבורכם גם הנאה, גם סיפוק וגם שתוכלו לבצעו היטב? בוודאי שכן, אתם רק צריכים למצוא אותו.

איך?
נסו לחפש במודעות דרושים, שוחחו עם מכרים, אנשי משאבי אנוש, חפשו בגוגל…
ייתכן ויהיו בידיכם מספר משרות שעונות על הקריטריונים שהצבתם. בדקו בעבור כל משרה מה היא דורשת מכם? האם נדרשת השכלה מסוימת? ניסיון? ידע בתוכנה? שפה?

זה הזמן להעריך מחדש את הפער בין ה"רצוי" ל"מצוי" – עד כמה אתם רחוקים/קרובים מהמשרה שלכם ומה עליכם לעשות על מנת להגיע אליה.

זכרו, התהליך להגשמת הייעוד המקצועי שלכם אינו תהליך פשוט. ייתכן וייקח כמה שנים עד שתוכלו באמת לעסוק במה שאתם חפצים וייתכן שתשלמו על כך מחיר (למשל עבודה בתנאי שכר נמוכים), אך עליכם לזכור תמיד שאתם נמצאים במסלול הנכון עבורכם, בדרך להגשמת החלום שלכם.

שיהיה בהצלחה!

ענבל זאב נאור – מאמנת תעסוקתית ויועצת קריירה.

מוזמנים לקרוא על שירות הכוון תעסוקתי ושירותים נוספים.