אולי לא כ"כ נעים לשמוע את זה, אך  בואו נודה באמת, כאשר אדם יוצא לשוק "מחפשי העבודה" הוא הופך כמו בכל "שוק פתוח"  לסוג של "מוצר" שיש לו היצע וביקוש. כמו כל מוצר הדבר החשוב ביותר שעליו לעשות הוא למתג עצמו באופן אטרקטיבי כך שיבלוט על פני מתחריו.

מיתוג נכון מתחיל כבר בקורות החיים שלכם. חשבתם לרגע איזה מסר מעבירים קורות החיים שלכם? קורות החיים יכולים לספק אודותיכם מידע רב ומעסיק שיודע לקרוא בין השורות יכול להסיק עליכם האם אתם משקיענים או עצלנים, האם אתם גאים במה שעשיתם, אוהבים את התחום שלכם, האם אתם מסודרים או מפוזרים, והרשימה היא אינסופית. קורות חיים ממותגים לוקחים בחשבון לא רק את מה כתבתם/או לא כתבתם אלא גם באיזה אופן הצגתם הדברים.

מכתב מקדים? נכון, מרבית המגייסים אינם קוראים את המכתב המקדים שלכם , אבל כאשר קוראים אותו, זאת יכולה להיות דווקא נקודת היתרון שלכם על פני המתחרים. מכתב מקדים אשר מדייק וקולע בדיוק למה שהמעסיק מחפש, מציג את הערך המוסף שלך ומספק תמונה אשר משלימה את קורות החיים שלך, בהחלט עשוי לאפשר לך כניסה "חלקה" יותר לשלב הבא.

כולם יודעים כי המעסיקים מחפשים אתכם ברשת, ואם מחפשים אז כדאי שימצאו את המידע שהייתם רוצים שידעו עליכם. אם אתם חברים בלינקדין ובפייסבוק, סביר להניח כי אלו התוצאות הראשונות שיקפצו למי שיחפש אתכם. בנו פרופיל משווק בלינקדין, הקפידו להכניס את מילות החיפוש הרלוונטית, המיומנויות (skills) ונסו ליצור עניין, המעסיק חייב לדעת למה אתם המועמדים הראויים ביותר עבורו. ולגביי הסטאטוסים שאתם מעלים? חשבו לפני האם זה המידע שהייתם רוצים שמעסיק הפוטנציאלי שלכם ידע אודותיכם. אם אתם לא בטוחים, כנראה שכדאי לוותר.

זה כמובן לא נגמר פה… יש אינסוף אפשרויות למיתוג עצמי – למשל ע"י  יצירת רשת קשרים ענפה ורחבה של קולגות מהתחום, לבנות עמוד בפייסבוק או אפילו אתר אשר מיועד רק לתהליך החיפוש או אפילו לפרסם סטאטוס שיצור תהודה משמעותית. כמו כן, חשוב לדעת שמיתוג נכון מתחיל דווקא בפרטים הקטנים, למשל כתובת המייל שלכם או אפילו באיזה אימייל אתם משתמשים.

זכרו, מטרת המיתוג היא ביכולת שלכם להשפיע  על האופן שבו אחרים יראו אתכם. מיתוג נכון הוא מיתוג "אותנטי" המתייחס לניסיון שלכם, הכישורים והערך המוסף שלכם. מיתוג שיעשה בצורה הנכונה יזכה אתכם בכמה נקודות זכות אצל המעסיק ויזניק אתכם לעמדת פתיחה טובה יותר.

שיהיה בהצלחה!

ענבל זאב נאור – מאמנת תעסוקתית

 

לקבלת פרטים על  "מבצע חבילת מיתוג" צרו קשר עוד היום: 054-6137127