מכתב מקדים…
פעם אם הייתם שואלים אותי האם חובה לצרף מכתב מקדים, הייתי עונה שזה ממש לא חובה כי מרבית המעסיקים והמגייסים גם ככה אינם קוראים אותו. היום אני אומרת – אל תוותרו על מכתב מקדים, נכון, ייתכן שברוב המקרים לא יקראו אותו אך לעיתים כשכבר כן קוראים אותו זה מה שעושה את ההבדל!!!

כמה דברים שחשוב שתדעו שאתם שולחים מכתב מקדים:
1.מכתב מקדים חייב להיות ספציפי למשרה שפורסמה. הוא לא יכול להיות משהו כללי שאתם שולחים באופן קבוע. מקדו אותו למשרה שפורסמה וכן למעסיק.

2.מכתב מקדים חייב להיות קצר!!! זוכרים שמעסיקים בקושי קוראים אותו? אל תתנו להם סיבות נוספות לדלג הלאה. תפסו את העין ואת תשומת הלב שלהם בכמה משפטים בודדים, כאלו שיסקרנו אותם להתעמק בקורות החיים שלכם.

3. המכתב המקדים יכלול רק מידע שרלוונטי לתפקיד הספציפי ולדרישותיו. לדוגמא- אם אתם מגישים מועמדות למשרה הדורשת תואר במדעי החברה, לציין במכתב שיש לכם תואר ראשון במדעים מדויקים זה לא המקום (השאירו זאת לקורות החיים).

4.כתיבת מכתב מקדים היא הכרחית בעיקר כשאתם שולחים למשרה שאין לכם את הניסיון הדרוש או שאינכם  עומדים ממש בדרישות המשרה. כאן יהיה חשוב להדגיש מדוע בכל זאת אתם חושבים שאתם ראויים למשרה – הדגישו את הערך המוסף שלכם!

5. נסו לא לחזור על מידע בדיוק כפי שהוא מופיע בקורות החיים, צרו עניין, תנו למגייס קצת מעבר….

שיהיה המון בהצלחה!

יש לכם שאלות?
מוזמנים להתייעץ איתי – 0546137127
ענבל.